home
strona główna

Wiadomości archiwalne

strona glówna
Archiwum


12. Umieszczono w Archiwum 30.11.2014 r.

22 października

Korzystając z możliwości zorganizowania spotkania w osiedlowej kafejce podróżniczej "Kontynenty" postanowiłem zebrać trochę fotografii i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z drogi ale także skrótem przez historię szlaku a i na pewno wspomnę o śladach camino w Polsce, szczególnie Więcławicach i szlaku Małopolskim.

Jeśli tylko dysponujecie wolnym wieczorem, w najbliższą środę (22.10 godz.19:00) to zapraszam serdecznie!
Szczegóły w załączniku.
Przesyłam także link do strony spotkania: www.cafekontynenty.pl/camino-de-santiago/
-- Pozdrawiam,
Jakub Pieróg
kom. 0608 377 690

Patrz załącznik poniżej


11. Umieszczono w Archiwum 17.11.2014 r.

Informacje

na temat przebiegu uroczystości rocznicy ustanowienia Sanktuarium i relacja zdjęciowa znajdują się tutaj.10. Umieszczono w Archiwum 29.08.2014 r.

25 sierpnia po mszy wieczornej o godz. 18:30 w Sanktuarium sw. Jakuba w Wieclawicach Starych, odbedzie sie spotkanie czlonków Bractwa Swietego Jakuba. Omawiane beda m.in. sprawy zwiazane z Konferencja Jakubowa. Prosimy o niezawodne przybycie.


9. Umieszczono w Archiwum 21.06.2014 r.


W czwartek – 19 czerwca obchodzliśimy święto Bożego Ciała. Procesję Bożego Ciała drogą królewską na Rynek poprowadził ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 na Wawelu uroczystą Mszą Świętą. Zakończenie procesji nastąpiło przy Bazylice Mariackiej. Dziękczynienie za pierwsza pielgrzymke Jana Pawla II. Kapitula Bractwa ęw. Jakuba zaprosiła wszystkich członków Bractwa do udziału w tych uroczystosciach.


8. Umieszczono w Archiwum 08.05.2014 r.


25 marca b.r. odbyło się w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba w Wiecławicach spotkanie członków Kapituły Bractwa św. Jakuba. W czasie spotkania omawiano aktualne sprawy Bractwa, w tym m.in. sprawy dalszej poprawy znakowania Małopolskiej Drogi św. Jakuba, Pielgrzymki Dziekczynnej, udziału członków Bractwa w obchodach Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego. Podjęto uchwałę powołującą strażników Małopolskiej Drogi św. Jakuba.


7. Umieszczono w Archiwum 06.05.2014 r.


Pielgrzymka Dziękczynna IV Etap zakończony! patrz tutaj


29 marca odbyła się pielgrzymka Parafii i Bractw św. Jakuba do Częstochowy. W pielgrzymce wzięli udział członkowie Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych.

Zdjęcia z Pielgrzymki można zobaczyc tutaj


W nocy 11/12 kwietnia 2014 r. ponad 220 uczestników przeszło Ekstremalna Drogę Krzyżową z Skalbmierza do Zielenic (25 km) Małopolską Drogą św. Jakuba.

Zdjęcia z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można zobaczyć tutaj6. Umieszczono w Archiwum 28.04.2014 r.

Życzenia Świąteczne

5. Umieszczono w Archiwum 27.04.2014 r.

Drodzy Czlonkowie Bractwa św. Jakuba!

Kapitula Bractwa sw. Jakuba zaprasza wszystkich Czlonków Bractwa do Sanktuarium sw. Jakuba w Wieclawicach Starych na Msze sw. Wieczerzy Panskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.30. Po Mszy sw. odbedzie sie spotkanie Bractwa sw. Jakuba, które stanie sie okazja do zlozenia sobie swiatecznych zyczen.
Pózniej odbedzie sie wspólna adoracja Najswietszego Sakramentu.

Przypominamy o prosbie dotyczacej przyniesienia zdjec do legitymacji Bractwa.

Msza sw. Wieczerzy Panskiej w Wielki Czwartek i spotkanie Bractwa patrz tutaj

4. Drodzy Czlonkowie Bractwa sw. Jakuba!

W Niedziele Palmowa - 13 kwietnia po Mszy sw. o godz. 17, odbedzie sie spotkanie Kapituly Bractwa sw. Jakuba w Wieclawicach Starych. Serdecznie zapraszamy!

3.WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE JAKUBOWE- "LASKA DROGI. CNOTY PIELGRZYMA JAKUBOWEGO"

które poprowadzi KS. DR HAB. PIOTR ROSZAK odbeda sie w dniach 14-16 marca 2014 r. W SANKTUARIUM DIECEZJALNYM SW. JAKUBA APOSTOLA W WIECLAWICACH.

14 marca (piatek)
17:00 - Msza sw. - rozpoczecie rekolekcji
18:15 - Droga Krzyzowa
19:00 - Konferencja I: "Byc zaczynem: o wierze, która rosnie na Camino"

15 marca (sobota)
16:00 - Konferencja II: "Byc jak ziarno gorczycy: o nadziei, która promienieje na Camino"
16:30 - Spowiedz sw. z wystawieniem Najswietszego Sakramentu
17:00 - Msza sw.
18:30 - Spotkanie braterskie: "Camino de Santiago jako droga wiary i ewangelizacyjna szansa w perspektywie "Evangelii Gaudium" papieza Franciszka". Inicjatywy duszpasterskie na Szlaku sw. Jakuba.

16 marca (niedziela)
12:15 - Msza sw. z nauka na zakonczenie rekolekcji, uroczyste blogoslawienstwo i mozliwosc uzyskania odpustu zupelnego.

Zgloszenia udzialu w rekolekcjach prosimy kierowac na adres e-mailowy: biuro@caminogalicja.pl
Szczególowych informacji udziela: Franciszek Mróz - tel. kom. 664 329 302

Istnieje mozliwosc dojazdu do Wieclawic Starych z Krakowa busem po wczesniejszym zgloszeniu.

2. Wizyta Europosła w Sanktuarium w Więcławicach

W dniu 19 lutego 2014 r. sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach odwiedził Francisco José Millán Mon - poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, Przewodniczący Intergrupy ds. "Drogi św. Jakuba" w Europarlamencie. Na początku spotkania kustosz sanktuarium - ks. Ryszard Honkisz oprowadził gościa po zabytkowych wnętrzach kościoła. Następnie członkowie Bractwa św. Jakuba zaprezentowali materiały dotyczące Małopolskiej Drogi św. Jakuba i zainicjowali dyskusję na temat umieszczenia Polskiego Szlaku Jakubowego na liście Europejskich Szlaków Kulturowych. Wizyta zakończyła się wpisem p. Francisco José Millán Mon do pamiątkowej księgi parafialnej.

1. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych

Kapituła Bractwa św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych, informuje, że dnia 25.02.2014 r. o godz. 18:00 w Więcławicach Starych odbędzie się
Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków
zwołane w celu przyjęcia zmian oraz tekstu jednolitego Statutu Bractwa, nadania członkowstw honorowych Bractwa, podjęcia uchwały w sprawie sprawowania opieki nad Małopolską Drogą św. Jakuba od Sandomierza do Bielska - Białej, udzielenia absolutorium ustępującej Kapitule, przeprowadzenia wyborów do władz naczelnych Stowarzyszenia.

Patrz równiez tutaj