home
strona główna

Aktualności

Poniżej przedstawione są informacje dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Małopolską Drogą św. Jakuba ze Skalbmierza do Zielenic
11 kwietnia 2014 r. (piątek)
początek o godz. 21.00 w kolegiacie w Skalbmierzu.

Serdecznie zapraszamy

Archiwum

Zdjecia z Rekolekcji Jakubowych

Pielgrzymka dziekczynna

Strona poczatkowa aktualnosci


Ważne !!

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, Urząd Gminy oraz członkowie Bractwa św. Jakuba z Pałecznicy zapraszają 11 kwietnia (piątek) na nocną, ekstremalną Drogę Krzyżową Małopolską Drogą św. Jakuba ze Skalbmierza do Zielenic (ok. 25 km). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00 w skalbmierskiej kolegiacie.
Przewidziany jest poczęstunek herbatą w Niezwojowicach u Państwa Król i w Pałecznicy (remiza OSP). W Zielenicach zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie Drogi Krzyżowej. Powrót busem do Pałecznicy i Skalbmierza około 5.00 godziny rano w sobotę.
Udział w ekstremalnej drodze krzyżowej jest okazją do spotkania z Bogiem i pozwolenia Mu prowadzić się nawet, gdy nogi odmówią posłuszeństwa. To wyzwanie to zgoda na trudne warunki, zmęczenie, zimno itp. Jednak mogą one bardzo pomóc otworzyć się na medytację i modlitwę, pokazując prawdę o własnych ograniczeniach, do których możesz Jego w ten sposób zaprosić.

Zapraszają: proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu - ks. Marian Fatyga oraz wójt gminy Pałecznica - Marcin Gaweł. A w drogę polecamy zabrać ze sobą:
Latarka z zapasowymi bateriami.
Elementy odblaskowe (np. opaski lub światełka przytwierdzone do ubrań, najlepsza jest kamizelka samochodowa).
Ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata).
Suchy prowiant wg potrzeb. Jakieś słodycze na pokrzepienie w trudnych chwilach.
Wygodne buty.
Czapka i rękawiczki - może być chłodno.
Polecamy zabrać kije trekingowe.


Zdjęcia z ekstremalnej Drogi Krzyżowej


Strona poprzednia