home
strona główna

Translatio Santi Iacobi - święto "przeniesienia" ciała św. Jakuba z Ziemi Świętej do Iria Flavia w Galicji
Uroczystość w roku 2016.

św. Jakub

Poniżej przedstawiomy krótki opis tego wydarzenia przygotowane przez Franciszka Mroza.Zgodnie z już kilkuletnią tradycją, członkowie Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych, czciciele św. Jakuba i miłośnicy Drogi św. Jakuba spotkali się na obchodach święta Przeniesienia Relikwii św. Jakuba w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych. W duchowej łączności z katedrą w Santiago de Compostela, dziękowaliśmy za miniony rok i prosiliśmy za wstawiennictwem św. Jakuba o Bożą opiekę w Nowym 2017 Roku.

Mszę św. w intencji członków Bractwa św. Jakuba i caminowiczów odprawił ks. Ryszard Honkisz – kustosz więcławickiego sanktuarium. Po Mszy św. i uczczeniu relikwii spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, aby złożyć sobie życzenia noworoczne i pokolędować. W spotkaniu uczestniczyła p. Tomoko Morioka z Bractwa św. Jakuba w Japonii, która opowiedziała o działalności stowarzyszenia.

Życząc wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia, sił i dobrej drogi w Nowym 2017 Roku serdecznie zapraszam na pielgrzymkowy szlak – najbliższa okazja już za kilka dni – Pochód Trzech Króli do sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych (6 stycznia 2017 roku - start o godz. 9:30 przy boisku sportowym w Więcławicach Starych).

Buen Camino! Franciszek MrózWczorajsza uroczystość została udokumentowana serią zdjęć. Są one przedstawione poniżej: