home
strona główna

Niedzielne Pielgrzymowanie w 2016 r.
VI etap

Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych zaprasza na Niedzielne Pielgrzymowanie Świętokrzyską i Małopolską Drogą św. Jakuba z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża na Świętym Krzyżu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła w Krakowie w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski«
w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«

strona główna
Plakat zbiorczy Pielgrzymki Gwiaździstej

zdjęcia z V etapu
Zapraszamy wszystkich do udziału w Pielgrzymce Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016« Świętokrzyską i Małopolską Drogą św. Jakuba
VI etap
VI Etap Pielgrzymki Dziękczynnej VI etap,  Etap VI: Niegardów - Więcławice Stare(21 km)

5 czerwca 2016 r.

Drodzy Miłośnicy Drogi św. Jakuba!

Serdecznie zapraszam do udziału już w VI etapie Niedzielnego Pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«.
W dniu 5 czerwca 2016 r. (niedziela) planujemy pielgrzymować z kościoła św. Jakuba w Niegardowie do Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba w Więcławicach Starych, w którym przekroczymy Bramę Miłosierdzia (21 km).

Pielgrzymowanie rozpoczynamy tradycyjnie od uczestnictwa w Mszy św. odprawionej w kościele św. Jakuba w Niegardowie o godz. 7:45.

Dla osób decydujących się na przejazd autokarem z Krakowa do Niegardowa i powrotu do Krakowa podaję najważniejsze informacje:

Odjazd autokaru (5 czerwca br.)

o godz.: 6:30 – z pętli autokarowej na Azorach w Krakowie;

o godz. 6:40 – spod estakady T. Rozwadowskiego, przy sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie (przystanek MPK, kierunek Warszawa);

o godz. 7:00: z parkingu przy sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych.

Orientacyjny koszt przejazdu autokarem wynosi: 20 zł/osoba.Uwaga! Na trasie pielgrzymki będzie możliwość „skorzystania” z autokaru.

Pragniemy podkreślić, że pielgrzymka ma charakter niekomercyjny. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

biuro@caminogalicja.pl lub kierować telefonicznie do: Franciszka Mroza: tel. 664 329 302

Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!

Franciszek Mróz
Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych
Tel. 664 329 302