home
strona główna

Brama Miłosierdzia w sanktuarium św. Jakuba

W Święto Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych uroczyście otwarto Bramę Miłosierdzia.

św. Jakub

poprzednia strona

W Święto Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych uroczyście otwarto Bramę Miłosierdzia. Kilka dni wcześniej (29 marca 2016 r.), Metropolita Krakowski, ks. Kardynał Stanisław Dziwisz podpisał dokument w którym czytamy: „W nawiązaniu do dekretu z dnia 16 października 2015 r. o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej, do miejsc świętych wymienionych w tym dekrecie, za nawiedzenie których można uzyskać odpust zupełny, dołączam Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych”. Sanktuarium w Więcławicach Starych jest trzynastym Kościołem Jubileuszowym w Archidiecezji Krakowskiej.
Warto zaznaczyć, że w Polsce ponad 640 świątyń lub kaplic zostało przez miejscowych ordynariuszy ogłoszonych Kościołami Jubileuszowymi Roku Miłosierdzia, a w nich otwarto Bramy Miłosierdzia. W grupie tej są wszystkie katedry Kościoła rzymsko-katolickiego, ponad 300 sanktuariów, 80 kościołów pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, 23 kościoły pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, 5 kościołów pw. św. Faustyny Kowalskiej, 9 kaplic w szpitalach, 3 kaplice w więzieniach, 2 kaplice klasztorne, 1 kaplica w hospicjum, 1 kaplica Straży Granicznej i 1 kaplica w schronisku dla bezdomnych.
Franciszek Mróz

Poniżej przedstawionych jest kilka zdjęć z uroczystego otwarcia Bramy Miłosierdzia w Więcławicach Starych