home
strona główna

Pielgrzymka do Santiago de Compostela w 2017 roku na terytorium Niemiec - IV część - start z miejscowości Ruhstorf an der Rott.

Informacje dotyczące naszego pielgrzymowania w lipcu 2017 r. znajdują się poniżej.


strona główna
Plakat zbiorczy I części Pielgrzymki Dziękczynnej

Etapy I części Pielgrzymki

zdjęcia z XVII etapu
zdjęcia z XVIII etapu  
zdjęcia z XX etapu  
zdjęcia z XXI etapu   


Drodzy Czciciele św. Jakuba i Miłośnicy Drogi św. Jakuba!
Drodzy Uczestnicy Pielgrzymki Drogą św. Jakuba na terenie Bawarii! 
Już niespełna tydzień pozostała do naszej pielgrzymki.

Uprzejmie informuję, że na pielgrzymkę wyjeżdżamy w dniu 30 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 9:00 z pętli autobusowej w Krakowie-Azorach. W tym dniu przejeżdżamy do Czeskich Budziejowic i nie mamy zorganizowanej kolacji, a następnego dnia tj. 1 lipca (sobota) nie mamy w schronisku śniadania.

  Z radością informuję, że udział w pielgrzymce potwierdziło 25 osób. Najprawdopodobniej będziemy podróżowali mniejszym - 28-osobowym busem. Oczywiście komfort podróży będzie mniejszy, ale cena za przejazd również mniejsza - szacuję wstępnie, że wyniesie ona około 300 zł/osoba.


W najbliższym tygodniu ubezpieczę naszą grupę (1 osoba zrezygnowała z ubezpieczenia grupowego). Tylko 1 osoba zgłosiła mi, że nie będzie korzystała z zamówionych kolacji w drugiej części pielgrzymki. Gdyby ktoś jeszcze zmienił w tym temacie zdanie bardzo proszę o kontakt.

Przesyłam jeszcze raz tabelkę z noclegami.

Uprzejmie informuję, że będziemy jednak jechali dużym wygodnym autokarem. Nie ma więc obaw o brak miejsca w bagażniku. Bardzo jednak proszę o rozsądne spakowanie się…

Koszt zamówionych noclegów to około 310 EURO/osoba. Koszt zamówionych kolacji w ostatnim tygodniu pielgrzymowania to około 70 Euro/osoba ( a więc tyle ile udało nam się zaoszczędzić na noclegach). Jednodniowa dieta (bez noclegu) dla kierowcy to 15 Euro - pokrywa grupa. Proszę zwrócić uwagę, że w niektórych miejscach noclegowych będziemy mieli również zapewnione śniadanie – jest to głównie drugi tydzień pielgrzymowania. 

  Przypominam, że pierwsza zaliczka wynosiła 50 Euro i 800 zł. Złotówki zostaną przeznaczone na pokrycie transportu. 

Pozostałe pieniążki w Euro będziemy zbierali już na pielgrzymce. Bardzo proszę o zabranie 750 Koron na nocleg w Czechach. 

Bardzo proszę, aby zabrać ze sobą kartę EKUZ.

Przypominam, że każdy bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność – ubezpieczenie uważam jednak za podstawowy punkt naszego wyjazdu. 

W przypadku pytań bardzo proszę o telefon – najlepiej w godz. 20:00-22:00. Nie ukrywam, że z każdym Pielgrzymem chciałbym przed pielgrzymką zamienić kilka słów telefonicznie.  Ze względu na stałe informacje, że część osób nie otrzymała e-maila proszę o potwierdzenie otrzymania tych informacji.  Osobom, które wykonały ogromną pracę organizacyjną związaną z pielgrzymką będę dziękował na drodze. Teraz jednak serdecznie pragnę podziękować bratu Profesorowi Reinhardowi Kulessa, który przez ostatnie tygodnie wykonał liczne – telefon do parafii i innych miejsc w Bawarii i pomógł nam w tłumaczeniach – bardzo dziękuję!

Z pielgrzymkowym  Buen Camino! 


Franciszek Mróz

Tel. 664 329 302Uczestnicy pielgrzymki uzyskali pocztą elektroniczną informacje o poszczególnych etapach z trasą oraz noclegami. Noclegi są już zarezerwowane - więc najprawdopodobniej nie ulegną zmianie.
Zestawienie etapów podaję poniżej.

Poniżej zamieszczona jest planowana trasa pielgrzymki.

opracował Reinhard Kulessa