home
strona główna

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

Co roku we wrześniu zapraszamy do Więcławic wszystkich miłośników biegania, małych i dużych, mniej i bardziej wprawnych!
Ostatnio 13.09.2014r sukcesem zakończył się II Bieg, w którym uczestniczyło 314 osób.

13.09.2014r. w Więcławicach odbył się II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba!

Serdecznie dziękujemy, że tak licznie wzięli Państwo udział w II Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba organizowanym przez Bractwo św. Jakuba w Więcławicach przy wsparciu kustosza sanktuarium św. Jakuba - ks. Ryszarda Honkisza. W sumie gościliśmy 314 uczestników, w tym 214 zawodników biegu głównego walczących o puchar wójta p. Antoniego Rumiana i 100 uczestników biegu sztafetowego o puchar dyrektora ZS w Więcławicach - p. Moniki Wołek. Cieszymy się, że byli z nami p. Grzegorz Sudoł - znany polski lekkoatleta, p. Ireneusz Raś - poseł na Sejm, p. Marek Thier - właściciel Naturalnej Wody Mineralnej Małopolanka (będącej oficjalną wodą biegu) oraz przedstawiciele mediów: p. Magdalena Uchto z Dziennika Polskiego, p. Miłosz Kluba z Niedzieli oraz reporter Radia Kraków.


Organizatorzy i zawodnicy postraszeni deszczem podczas zapisów na bieg, wynagrodzeni zostali słoneczną pogodą podczas zawodów. Na trasie biegaczom towarzyszyły dwa ambulanse, radiowóz oraz trzy samochody zabezpieczające ruch. Obeszło się bez żadnych kontuzji. Na pierwszych pozycjach w kategorii pań uplasowały się: Maria Sławik (7,5km) oraz Agnieszka Cader (12, 5km). W kategorii panów Tomasz Kawik (7, 5 km) i Andrzej Lachowski (12, 5 km). Laureaci otrzymali puchary, nagrody pieniężne, zestawy z piórem, kosmetyki, koszulki z logo Bractwa św. Jakuba, statuetki św. Jakuba, bony na jazdę konną i pizzę. Dziękujemy partnerom biegu i sponsorom, bez nich impreza by się nie odbyła. Naszymi ofiarodawcami byli: BIKERSHOP, BANK BSR, CKiP w Michałowicach, PHARMA CF, PIZERIA LIBERO, "NOWAKÓWKA" oraz firma BAWISKLEP, za sprawą której buzie dzieci biorących udział w zawodach biegowych zorganizowanych przez "Pełną Chatę" oraz w konkursach przygotowanych przez ZHP Szczep Wigry, były uśmiechnięte. Puchary i piękne albumy o budowie Stadionu Narodowego ufundowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Wyrazy wdzięczności należą się wszystkim, którzy oddali swój sobotni wolny czas na organizację imprezy: M. Podymkiewiczowi - radnemu gminy Michałowice, który wraz ze Strażakami z OSP w Więcławicach, Zagórzycach i Woli Więcławskiej pomagał w zabezpieczeniu trasy, członkom Bractwa św. Jakuba: F. i K. Mrozom, B. Kuczmańskiej z rodziną oraz K. Pierógowi, a także L. Hincowi, A. Szewczykowi, L. Ochmanowi z Pełnej Chaty, K. Talik i Szczepowi Wigry z Krakowa, M. Sieńce, rodzeństwu Szczygłów, D. Machnik, nauczycielom, rodzicom z ZS w Więcławicach i wielu innym osobom! Uczniowie pewnie osobiście podziękują p. L. Masłowskiemu i p. dyrektor ZS w Więcławicach. Organizując Międzyszkolny Bieg Sztafetowy, zapewnili niezapomniane emocje swym podopiecznym.
Wszystkich zapraszamy za rok! Iwona Bińczycka-Kołacz Koordynator Biegu.


Oficialne wyniki Biegu można znaleźć na stronie:
http://www.race-timing.pl/pliki/File/2014/wyniki%20II%20bieg.pdf

Poniżej przedstawiony jest wybór zdjęć z tegorocznego Biegu.
Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na stronach:

https://plus.google.com/u/0/photos/110006076114578815428/albums/6059725157690321537

https://plus.google.com/u/0/photos/110006076114578815428/albums/6059777272610508513

oraz na stronie internetowej:

https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba