home
strona główna

Zakończenie Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba z Jasnej Góry do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w intencji Światowych dni Młodzieży "KRAKÓW 2016"
VII etap Sanktuarium Diecezjalne św. Jakuba w Więcławicach Starych - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - Sanktuarium św. Jana Pawłą II w Krakowie (26 ikm)

strona główna
Strona zbiorcza Pielgrzymki

I etap Pielgrzymki z Jasnej Góry w 2015 r

Zdjęcia z I etapu Pielgrzymki

II etap Pielgrzymki z Jasnej Góry w 2015 r

Zdjęcia z II etapu Pielgrzymki

Zdjęcia z III etapu Pielgrzymki

Zdjęcia z V etapu Pielgrzymki

Zdjęcia z VI etapu Pielgrzymki

Drodzy Członkowie Bractwa św. Jakuba, oraz Przyjaciele Dróg Jakubowych!


Poniżej w postaci plakatu podane są informacje na temat

VII etapu Pielgrzymki

w 2015 r. w intencji Światowych dni Młodzieży "KRAKÓW 2016", która odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2015 r.
 


W ubiegłą niedzielę tj. 30 sierpnia, grupa 25 pątników pielgrzymowała z sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Był to już ostatni (siódmy) etap pielgrzymki pod nazwą „Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba”. Pielgrzymka rozpoczęła się 15 marca 2015 r. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas każdego z etapów pątnicy modlili się o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży organizowanych w Krakowie w 2016 r. Trasa pielgrzymki prowadziła szlakiem projektowanych dróg: Jurajskiej i Miechowskiej Drogi św. Jakuba – prowadzących z Jasnej Góry przez Olsztyn, Zrębice, Leśniów, Mirów, Górę Zborów, Podzamcze, Wolbrom, Miechów, Jaksice, Więcławice Stare do sanktuarium św. Jana Pawła w Krakowie – w sumie ponad 170 km. Podczas ostatniego etapu o długości 24 km, pątnicy zatrzymali się w kościele św. Rafała Kalinowskiego, gdzie odmówili południową modlitwę Anioł Pański, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a na zakończenie w kaplicy św. Jakuba w sanktuarium św. Jana Pawła II odmówili Litanię do św. Jakuba Starszego Apostoła i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Organizatorem pielgrzymki było Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych. Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli: J.E. ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, J.E. ks. Arcybiskup Wacław Depo – ordynariusz archidiecezji częstochowskiej, J.E. ks. bp Jan Piotrowski – ordynariusz diecezji kieleckiej oraz J.E. ks. bp Damian Muskus OFM – Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży »Kraków 2016 r. Więcej informacji na stronie: www.caminogalicja.pl
Z darem modlitwy i pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!
Franciszek MrózPoniżej przedstawiono album zdjęć z uroczystej mszy św. oraz VII, ostatniego etapu pielgrzymki w dniu 30 sierpnia 2015 r..