home
strona główna

„VII i VIII etapie „Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«” w dniach 23-24 września 2017 r. Trasa: Maćkowice – Rokietnica – Chłopice – Jarosław – sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku.

23 września 2017 r. - VII etap - Maćkowice – Rokietnica – Chłopice – Jarosław (28 km).
24 września 2017 r. - VIII etap - Jarosław – Przeworsk (22 km).

strona główna

zdjęcia z V etapuzdjęcia z VI etapuDrodzy Czciciele św. Jakuba i miłośnicy Drogi św. Jakuba!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich po przerwie wakacyjnej!

W imieniu Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych i własnym serdecznie zapraszam na pielgrzymkowy szlak – Podkarpacką Drogę św. Jakuba Via Regia. Zapraszam do udziału w VII i VIII etapie „Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«” w dniach 23-24 września 2017 r. Trasa: Maćkowice – Rokietnica – Chłopice – Jarosław – sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku.

Poniżej podaję wstępny program pielgrzymki i warunki uczestnictwa.

PROGRAM VII i VIII ETAPU
„VI NIEDZIELNEGO PIELGRZYMOWANIA LWOWSKĄ I PODKARPACKĄ DROGĄ ŚW. JAKUBA.
»Z MARYJĄ I ŚW. JAKUBEM NA DRODZE WIARY I PRZEMIANY«”

Maćkowice – Rokietnica – Chłopice – Jarosław – Tuligłowy 23.09–24.09.2017 r.


 • 23 września (sobota) 2017 r.

 • 6:30 – odjazd autokaru sprzed Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba w Więcławicach Starych.
 • 7:00 – odjazd autokaru z pętli autobusowej Kraków-Azory.
 • 7:00-10:30 – przejazd na trasie: Kraków – Maćkowice.
 • 10:30–18:00 – VII etap „VI Niedzielnego Pielgrzymowania Lwowską i Podkarpacką Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Maćkowice – Rokietnica – Chłopice – Jarosław (28 km).
 • 18:00–18:30 – zakwaterowanie w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu.
 • 19:00 – obiadokolacja

 • 24 września (niedziela) 2017 r.

 • 7:00 – Msza św. w kościele rektorskim św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Jarosławiu (Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu).
 • 8:15 – śniadanie
 • 9:00-16:00 – VIII etap „VI Niedzielnego Pielgrzymowania Lwowską i Podkarpacką Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Jarosław – Przeworsk (22 km). W drodze do Przeworska nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu.
 • 16:00–17:00 – obiad w restauracji w Przeworsku.
 • 17:00–21:00 – przejazd do Krakowa.


  Zakwaterowanie w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu (ul. Benedyktyńska 5) (warunki pielgrzymkowe; nie potrzeba zabierać śpiworów).

  Cena udziału w pielgrzymce: 210 zł/osoba (uzależniona od liczby uczestników – głównie ze względu na jednostkowy koszt za transport) obejmuje: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, obiad w restauracji w Przeworsku oraz ubezpieczenie KL i NNW.

  Podobnie jak w przypadku wcześniejszych pielgrzymek, pragnę podkreślić, że pielgrzymka nie ma charakteru komercyjnego i organizowana jest przez Bractwo św. Jakuba non profit.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@caminogalicja.pl lub kierować telefonicznie do:
  Franciszek Mróz nr tel. 664 329 302.

  Ze względów organizacyjnych zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy jedynie do 18 września 2017 r.

  Zachęcam do oglądnięcia zdjęć z pielgrzymki Drogą św. Jakuba na terenie Bawarii, które zamieszcza br. Reinhard Kulessa (serdecznie dziękuję) na stronie Bractwa św. Jakuba: http://www.caminogalicja.pl/fotogalerie.html

  Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!

  Franciszek Mróz
  Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych


  W prawym panelu podane są linki do albumów zdjęć poprzednich etapów