IV etap V Niedzielnego Pielgrzymowania Świętokrzyską i Małopolską Drogą św. Jakuba" w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km

Probołowice - Skalbmierz - Pałecznica (25 km); 15 maja 2016 r.

Zdjęcia Franciszka Mroza

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego grupa 34 caminowiczów z Małopolski (w tym z Podhala) i Śląska pielgrzymowała przepięknym szlakiem Małopolskiej Drogi św. Jakuba. Był to już IV etap „Niedzielnego Pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba” w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy – jak zawsze – od uczestnictwa we Mszy św., odprawionej w pięknym, drewnianym kościele św. Jakuba w Probołowicach. Pokrzepieni Słowem Bożym i błogosławieństwem ks. Proboszcza Krzysztofa Września, przemierzyliśmy 25 km odcinek Małopolskiego Camino de Santiago – przez Czarnocin, Skalbmierz do kościoła św. Jakuba w Pałecznicy, w którym odśpiewaliśmy Litanię do Matki Bożej Loretańskiej. O malowniczych widokach na trasie, a także radości z wędrówki najlepiej chyba świadczą zdjęcia zamieszczone poniżej.

W imieniu pątników pragnę serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi Wrzesień – Proboszczowi parafii św. Jakuba w Probołowicach za kapłańskiego błogosławieństwo i życzliwość. Serdeczne podziękowania kieruję na ręce ks. Mariana Fatygi – Proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu za wspaniałe przyjęcie nas w parafii – ugoszczenie doskonałym bigosem, herbatą i kawą, a także modlitwę i błogosławieństwo na dalszą drogę. Z serca dziękujemy również Drogim Paniom w Pałecznicy za przygotowanie wspaniałych ciast, kawy i herbaty przy których mogliśmy radować się z przeżytej pielgrzymki. Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

Już teraz zapraszam na V etap Niedzielnego Pielgrzymowania – z Pałecznicy do Niegardowa, który odbędzie się 29 maja.

Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!

Franciszek Mróz

Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych
Tel. 664 329 302


1 2 3 4
Created using Ashampoo Photo Commander